Simpozijum: “Eksperiment u srednjoškolskoj nastavi fizike”

Od 21. do 23. februara 2014. godine biće održan II Regionalni simpozijum profesora fizike srednjih škola u Aleksincu.

Na simpozijumu su planirana plenarna predavanja, poster sekcija, izložba udžbenika i učila, prezentacija časopisa za promociju fizike i prezentacija učeničkih radova.

Učesnici koji imaju predavanja po pozivu, potrebno je da ih dostave u pisanoj formi (maksimalno na 10 stranica), a stručni radovi nastavnika za poster sekciju mogu biti napisani na maksimalno 4 stranice. Učeničke radove, pristigle na konkurs, ocenjivaće stručna komisija, a najbolji radovi biće nagrađeni.

Radovi će biti objavljeni u zborniku koji će biti štampan pre početka simpozijuma.

U dodatku obaveštenja nalaze se: Prijava za učešće na simpozijumu, uputstvo za pisanje radova sa rokovima i konkurs za najbolji učenički rad.

Troškove smeštaja i ishrane učesnika snosi organizator.

Simpozijum organizuju: Skupština opštine Aleksinac, Aleksinačka gimnazija, Poljoprivredna škola „Šumatovac“, Društvo fizičara Niš i Podružnica DFS Nišavskog okruga.

Više informacija: