Održana virtuelna poseta CERN-u

Danas su učenici srednjih škola iz Aleksinca, Kraljeva, Kragujevca, Novog Sada i Niša bili u (virtuelnoj) poseti CERN-u. Domaćini posete u CERN-u bili su Miloš Đorđević (kontrolna soba), Predrag Milenović (ispod zemlje, eksperiment CMS) i Zoltan Szillasi (CERN). Ovu virtuelnu posetu organizovao je Open Discovery Space (ODS) Srbija kao deo svojih projektnih aktivnosti.

U Nišu je viruelna poseta CERN-u organizovana u gimnaziji “Svetozar Marković”. Posetu je pratilo 150-170 učenika iz Gimnazije “Bora Stanković”, Prve niške gimnazije “Stevan Sremac”, Medicinske škole “Dr Milenko Hadžić” i domaćina Gimnazije “Svetozar Marković”.

Virtuelnu posetu CERN-u iz Niša organizovali su:

• Dragoljub Dimitrijević (“Svetozar Marković”, Društvo fizičara Niš)
  • Slavoljub Mitić (“Svetozar Marković”, Udruženje fizičara “Omega”) i
  • Milan Milošević (Društvo fizičara Niš)

u koordinaciji sa Vladanom Mladenovićem (Gimnazija Aleksinac, ODS) i nastavnicima:

• Jelena Đorđević (“Svetozar Marković”, DFN),
  • Biljana Jovanović (“Sremac Sremac”, DFN),
  • Marija Utvić (“Bora Stanković”),
  • Snežana Janković (“Bora Stanković”) i
  • Jasmina Radovanović (“Dr Milenko Hadžić”, DFN).

Nekoliko fotografija iz Gimnazije “Svetozar Marković” u Nišu, u kojoj je organizovan prenos posete za učenike iz ovog grada.

U ovoj virtuelnoj poseti CERN-u očestvovali su i učenici iz

• Gimnazije „Isidora Sekulić“ iz Novog Sada
  • Prve kragujevačke gimnazije iz Kragujevca
  • Gimnazije Kraljevo iz Kraljeva
  • Aleksinačke gimnazije iz Aleksinca

Više informacija o ovoj poseti CERN-u i ODS projektu možete saznati na zvaničnoj stranici Open Discovery Space (ODS) Srbija.