“Veče fizike”: snimak predavanja i fotografije

Sinoć je, u organizaciji Društva fizičara Niš, na Prirodno-matematičkom fakultetu u Nišu održano “Veče fizike“. Tokom celovečernjeg programa publika u sali imala je priliku da čuje predavanje o ovogodišnjoj Nobeloboj nagradi za fiziku i o Higsovoj čestici i poseti CERN-u. Nastavnici fizike takođe su imali mogućnost da se upoznaju sa predstojećim aktivnostima i planiranim simpozijumima. Direktan prenos jednog dela programa emitovan je preko interneta.

Ako niste bili u mogućnosti da posetite “Veče fizike” prenosimo vam deo atosfere kroz snimak predavanja i fotografije.

„Veče fizike“ organizovano je u saradnji sa Kancelarijom SEENET-MTP Mreže u Nišu, Astronomskim društvom „Alfa“ i Departmanom za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta.