Upis u Odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku

Gimnazija “Svetozar Marković” upisuje trinaestu generaciju u Odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku.

Kandidati koji žele da se upišu u prvi razred odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku obavezno polažu prijemni ispit iz fizike ili matematike (ili oba a uzima se bolji rezultat) na kome mogu da osvoje maksimalno 240 bodova (12 zadataka x 20 poena).

Pored poena osvojenih na prijemnom ispitu iz matematike ili fizike, VREDNUJE se i:

• Mala matura (završni ispit) na kojoj mogu maksimalno osvojiti 40 bodova (16 iz matematike, 16 iz srpskog jezika i 8 iz grupe predmeta).
  • Opšti uspeh postignut u šestom, sedmom i osmom razredu, vrednuje se tako što se saberu srednje ocene (broj bodova zaokružuje se na dve decimale) i pomnože se brojem 4. Ukupan broj poena zaokružuje se na dve decimale. Na osnovu opšteg uspeha, kandidat može da ostvari najviše 60 bodova.
  • Uspeh na državnim i međunarodnim takmičenjima tako što se kandidatu koji je osvojio prvu nagradu dodeljuje 120 bodova, za drugu nagradu 100 bodova, a za treću nagradu 80 bodova na republičkom ili međunarodnom takmičenju iz matematike ili fizike u VIII razredu.

Više informacija možete naći na sajtu Gimnazije.