Rezultati sa 53. Državnog takmičenja iz fizike učenika srednjih škola

Na 53. Državnom takmičenju iz fizike učenika srednjih škola, koje je održano od 25-26. aprila 2015. godine u Zrenjaninskoj Gimnaziji, učestvovalo je ukupno 374 učenika.

Broj takmičara iz srednjih škola Nišavskog okrugla je 21, od kojih je zapažene rezultate postiglo 13 učenika, i to:

Prvi razred:

• Novak Stanojević, I nagrada
    (predmetni nastavnik: prof. dr Ivan Mančev, Odelјenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Bogdan Stanojević, I nagrada
  • Milan Danković, II nagrada
    (predmetni nastavnik: Mirolјub Stanković, gimnazija „Bora Stanković“, Niš)
  • Martin Pošmuga, III nagrada
    (predmetni nastavnik: Lazar Radenković, gimnazija „Bora Stanković“, Niš)
  • Pavle Radivojević, III nagrada
    (predmetni nastavnik: Jelena Đorđević, Specijalizovano odelјenje za matematiku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Aleksandar Milosavlјević, III nagrada
  • Igor Božilović, III nagrada
  • Predrag Cvetković, III nagrada

Drugi razred:

• Dušan Živanović, II nagrada
    (predmetni nastavnik: Daniela Stanojević, Specijalizovano odelјenje za matematiku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Milica Perić, III nagrada
    (predmetni nastavnik: dr Dejan Dimitrijević, Odelјenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)

Treći razred:

• Janko Ranđelović, III nagrada

Četvrti razred:

• Irena Đorđević, III nagrada
    (predmetni nastavnik: Dragolјub Dimitrijvić, Odelјenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Nemanja Madić, III nagrada

Irena Đorđević i Nemanja Madić su izborili plasman za učešće na IX Srpsku fizičku olimpijadu (SFO), koja će se održati sredinom maja ove godine.