III Međunardoni simpozijum u Aleksincu

U Aleksincu će od 20 – 22. februara 2015. godine biti održan

III Međunarodni simpozijum profesora fizike srednjih škola
“Položaj fizike u srednjim školama u regionu”

Na simpozijumu su planirana plenarna predavanja po pozivu, poster sekcija, radionice, izložba učila, okrugli sto i prezentacija učeničkih ogleda.

Potvrđeno je učešće predavača sa Univerziteta u Ljubljani, Zagrebu, Rijeci, Podgorici, Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu.

Uvodno predavanje na simpozijumu biće posvećeno obeležavanju 2015. godine – godine svetlosti.

Društvo fizičara Srbije je od ove godine partner u organizaciji simpozijuma.

Stručni radovi nastavnika za poster sekciju mogu biti napisani na maksimalno 4 stranice. Učeničke radove pristigle na konkurs, koji se nalazi u prilogu obaveštenja, ocenjivaće stručna komisija. Smotra izabranih učeničkih radova biće uvrštena u program simpozijuma. Zbog obeležavanja godine svetlosti, najbolji ogled iz optike biće posebno nagradjen. Radovi će biti objavljeni u zborniku, koji će se štampati pre početka simpozijuma.

Troškove smeštaja i ishrane učesnika snosi organizator.

Simpozijum ima, pored obaveznog, i fakultativni program (svečana večera i izlet do Sokobanje).

Program simpozijuma biće dostavljen u drugom obaveštenju.

Preuzmite:

Telefoni organizatora su:

+381 (18) 804-224, +381 (64) 17-60-900, (Kosta Crnčević), za organizaciona pitanja,
+381 (18) 800-792, +381 (64) 93-45-735 (Slavoljub Veličković), za orgnizaciona pitanja,
+381 (64) 20-27-793 (Slavoljub Radulović), za stručna pitanja.

Kontakt e-mail organizatora je:

Dopuna (24. februar): u medijimafotografije.