6. Međunarodna konferencija o nastavi fizike u srednjim školama

Opština Aleksinac, Aleksinačka gimnazija, Poljoprivredna škola „Šumatovac“, Tehnička škola „Prota Stevan Dimitrijević“, Društvo fizičara Niš i Podružnica DFS Nišavskog okruga organizuju 6. Međunarodnu konferenciju o nastavi fizike u srednjim školama.

Konferencija će biti održana u Aleksinacu, od 9. do 11. mart 2018. godine.

• Program Konferencije obuhvata:
  • Predavanja po pozivu iz didaktike fizike i metodike nastave fizike
  • Predavanja po pozivu iz raznih oblasti fizike i astronomije
  • Usmene i poster prezentacije stručnih radova
  • Prezentacije srednjoškolskih i univerzitetskih udžbenika
  • Okrugli sto o problemima srednjoškolske nastave fizike
  • Radionice
  • Izložbu učila i
  • Prezentacije odabranih učeničkih eksperimentalnih radova.

Predviđeno je učešće predavača sa Univerziteta iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Srbije.

Pozivaju se svi zainteresovani za držanje predavanja i radionica da apstrakt izlaganja, odnosno siže radionice (do 150 reči) pošalju do 15.12.2017.

Radovi će, nakon postupka anonimne recenzije, biti objavljeni u Zborniku radova koji će biti štampan pre početka Konferencije.

Učeničke radove pristigle na konkurs do 31.1.2018, ocenjivaće stručna komisija. Prezentacija izabranih učeničkih radova biće organizovana u okviru programa konferencije. Najbolji radovi će biti nagrađeni.

Više informacija o Konferenciji možete naći u Prvom obaveštenju.

Preuzmite: