“Put u sedam nivoa strukture materije”

anicin-posterU utorak, 23. decembra Departman za fiziku, Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu organizuje naučno-popularno predavanje:

“Ustrojstvo prirode ili
Put u sedam nivoa strukture materije”

Predavač će biti prof. dr Ivan Aničin, redovni profesor Fizičkog fakulteta u Beogradu.

Prema rečima profesora Aničina materija koja sačinjava prirodu je organizovana u sedam dobro definisanih strukturnih nivoa. Počev od najdubljeg, to su: elementarne čestice i polja, jezgra atoma, atomi hemijskih elemenata, molekuli, makroskopska tela (uključujući žive organizme), megaskopska nebeska tela i vasiona. Na predstojećem predavanju biće razmatrane osnovne osobine svakog od ovih nivoa, kao i ono što nam je o svakom od njih još uvek nepoznato.

Predavanje počinje u 19:30h u amfiteatru Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu (ulica Višegradska 33). Ulaz je slobodan.

One Reply to ““Put u sedam nivoa strukture materije””

1. Postovani,
    prisustvovao sam prosle godine ovom odlicnom predavanju Prof. Aničina i bio bih vam jako zahvalan ako bi ste mi poslali ppt ili pdf fajl sa predavanja.

Unapred zahvalan…

Ivan Ristić CE, MsC.