54. Državno takmičenjе iz fizike učenika srednjih škola

Na 54. Državnom takmičenju iz fizike učenika srednjih škola, koje je održano od 22-23. aprila 2016. godine u Aleksinačkoj Gimnaziji, učestvovalo je ukupno 345 učenika.

Broj takmičara iz srednjih škola Nišavskog okruga je 25, od kojih je zapažene rezultate postiglo 6 učenika, i to:

Prvi razred:

• Bogdana Đorđević, II nagrada u bozonskoj kategoriji
    (predmetni nastavnik: Slavoljub Mitić, Specijalizovano odelјenje za matematiku, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Luka Lazarević, III nagrada u bozonskoj kategoriji
    (predmetni nastavnik: dr Ivan Mančev, Odelјenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)

Drugi razred:

• Predrag Cvetković, I nagrada u bozonskoj kategoriji za treći razred
    (predmetni nastavnik: dr Dejan Dimitrijević, Odelјenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Novak Stanojević, II nagrada u bozonskoj kategoriji za četvrti razred
  • Bogdan Stanojević, III nagrada u bozonskoj kategoriji za četvrti razred

Treći razred:

• Dušan Živanović, II nagrada u bozonskoj kategoriji
    (predmetni nastavnik: Vera Prokić, Specijalizovano odelјenje za matematiku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)

Novak i Bogdan Stanojević izborili su plasman za učešće na X Srpsku fizičku olimpijadu (XSFO), koja će se održati sredinom maja ove godine u Beogradu.