Rezultati sa 52. Državnog takmičenja iz fizike za učenike srednjih škola

Na 52. Državnom takmičenju iz fizike za učenike srednjih škola, koje je održano od 26-27. aprila 2014. godine u Gimnaziji „Kraljevo“ u Kraljevu, učestvovalo je ukupno 371 učenik.

Broj đaka iz srednjih škola Nišavskog okrugla je 20, od kojih je zapažene rezultate postiglo 9 učenika, i to:

I razred

• Teodora Gavrilović, III nagrada
    (predmetni nastavnik: Jelena Đorđević, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Dušan Živanović, III nagrada
    (predmetni nastavnik: Daniela Stanojević, Specijalizovano odeljenje za matematiku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)

II razred

• Janko Ranđelović, II nagrada

III razred

• Irena Đorđević, I nagrada
    (predmetni nastavnik: Ljubiša Nešić, Specijalizovano odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Nemanja Madić, II nagrada
  • Marko Stanković, III nagrada

IV razred

• Ivan Stošić, II nagrada
    (predmetni nastavnik: Dragoljub Dimitrijević, Specijalizovano odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, gimnazija „Svetozar Marković“, Niš)
  • Jovana Todorović, III nagrada
  • Nikola Krstić, III nagrada

Ivan Stošić, učenik IV razreda specijalizovanog odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku gimnazije „Svetozar Marković“ u Nišu je i ove godine izborio plasman za učešće na Srpsku fizičku olimpijadu.

Kompletnije rezultate možete preuzeti sa web stranice Društva fizičara Srbije.

Takmičarima i njihovim predmetnim nastavnicima čestitamo postignuti uspeh!