IV Međunarodna konferencija o nastavi fizike u srednjim školama

Aleksinačka gimnazija sa partnerima organizuje Međunarodnu konferenciju profesora fizike srednjih škola koja će se održati u Aleksincu od 26 – 28. februara 2016. godine.

Planirano je da program Konferencije obuhvati:

1. Predavanja iz metodike I didaktike nastave fizike u srednjim školama,
  2. Stručne radove koji će biti prezentovani usmeno ili u okviru poster sekcije,
  3. Predavanja iz raznih oblasti fizike I astronomije,
  4. Primere dobre prakse nastavnika,
  5. Okrugli sto o iskustvima iz regiona u primeni digitalne tehnologije I multimedija u nastavi fizike ,
  6. Predstavljanje novih udžbenika iz fizike za srednje škole,
  7. Školski eksperiment u nastavi fizike,
  8. Nove nastavne tehnologije i računari u nastavi fizike,
  9. Sastanak predstavnika Društva fizičara država iz regiona za srednje obrazovanje,
  10. Prezentaciju izabranih učeničkih radova.

Program konferencije možete preuzeti ovde.

Predviđeno je učešće predavača sa Univerziteta iz Slovenije, Hrvatske , Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore i Srbije.

Pozivaju se svi zainteresovani za držanje predavanja, radionica i digitalnog časa da apstrakt izlaganja, odnosno siže radionice (do 150 reči) pošalju do 20. decembra 2015. na adresu: konferencija.aleksinac@gmail.com

Učesnici koji imaju predavanja po pozivu, potrebno je da ih dostave u pisanoj formi (maksimalno na 10 stranica), a stručni radovi nastavnika za usmeno izlaganje i poster sekciju mogu biti napisani na maksimalno 4 stranice do 25. januara 2016.

Učeničke radove pristigle na konkurs, koji se nalazi u prilogu obaveštenja, ocenjivaće stručna komisija.

Smotra izabranih učeničkih radova biće uvrštena u program konferencije 27.februara 2016.

Recenzirani radovi će biti objavljeni u časopisu Nastava fizike koji izdaje Društvo fizičara Srbije.

U dodatku obaveštenja takođe se nalaze: Prijava za učešće na konferenciju, uputstvo za pisanje radova, konkurs za najbolji učenički rad i poziv za nastavnike za kreiranje elektronskih nastavnih sadrzaja u nastavi fizike-digitalni čas.

Smeštaja i ishrana učesnika će biti u hotelu Bosphorus**** Aleksinac.

Kotizacija za učesće na konferenciji je 2000 din, a za članove DFS i DF Niš je 1000 din. Kotizacija obuhvata troškove smeštaja i ishrane.

Organizator snosi troškove kotizacije učesnika po pozivu.

Učenici koji učestvuju na konkursu ne plaćaju kotizaciju. Učenici koji budu pozvani na konferenciju da prezentuju oglede biće smešteni u objektu Caritas Aleksinac.

Program konferencije biće dostavljen u drugom obaveštenju.

Telefoni organizatora su:

+381 18 804 224, +381 64 17 60 900, (Kosta Crnčević), za organizaciona pitanja,
+381 64 2027793 ( Slavoljub Radulović ), za stručna pitanja.
+381 63 1045166 ( Ljubiša Nešić ), za stručna pitanja.

Kontakt e–mail organizatora je: konferencija.aleksinac@gmail.com. Više informacija možete naći na sajtu konferencije.

Dokumenta i obaveštenja:

2 Replies to “IV Međunarodna konferencija o nastavi fizike u srednjim školama”

1. Postovani,
    Poslala sam opis predlozene ideje rada putem e-maila sa subject-om Za konkurs. Nakon nekoliko dana kao odgovor sam dobila prijavu za koju mi je receno da popunim i posaljem. Prvi put mi je da ucestvujem na ovakvom konkursu ,pa ako bih mogla dobiti dodatno objasnjenje. Da li to znaci da sam prosla konkurs i da je moj rad odabran,ili su svi ucenici pozvani ? Unaprijed hvala