XII Srpska fizička olimpijada za učenike srednjih škola

Na XII Srpsku fizičku olimpijadu za učenike srednjih škola (XIISFO), koja je održana 27. i 28. aprila 2018. godine na Fizičkom fakultetu u Beogradu, učestvovao je 21 učenik.

Broj takmičara iz srednjih škola Nišavskog okruga je bio četiri, koji su postigli zapažene rezultate:

• Bogdan Stanojević, treće mesto, II nagrada
    (predmetni nastavnik: dr Dragoljub Dimitrijević, IV razred Odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, Gimnazija „Svetozar Marković“ Niš),
  • Novak Stanojević, četvrto mesto, II nagrada
  • Predrag Cvetković, 14. mesto, pohvala
    (predmetni nastavnik: dr Dragoljub Dimitrijević, IV razred Odeljenja za učenike sa posebnim sposobnostima za fiziku, Gimnazija „Svetozar Marković“ Niš) i
  • Milan Danković, 15. mesto
    (predmetni nastavnik: Snežana Janković, IV razred, Gimnazija „Bora Stanković“ Niš)

Bogdan i Novak Stanojević su ponovili uspeh sa prošlogodišnje Srpske olimpijade i činiće deo petočlane ekipe, reprezentacije Srbije (zajedno sa Igorom Medvedevim iz Beograda, Dimitrijem Pavlovim iz Loznice i Aleksom Milojevićem iz Beograda), koja će krajem jula ove godine učestvovati na 49. Međunarodnoj olimpijadi iz fizike (49.IPhO) u Lisabonu, Portugal.