XI Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike

Jedanaesta Međunarodna olimpijada iz astronomije i astrofizike (11th International Olympiad on Astronomy and Astrophysics, IOAA 2017) održana je od 12-21. novembra 2017. godine na ostrvu Puket u Tajlandu.

Učestvovalo je 220 učenika srednjih škola iz 44 zemlјe sveta.

U timu koji je predstavlјao Srbiju bila su dva učenika iz specijalizovanih odeljenja Gimnazije ”Svetozar Marković” u Nišu: Bogdan Stanojević, IV razred Specijalizovanog Odeljenja za fiziku i Aleksandar Milosavlјević, IV razred Specijalizovanog Odeljenja za matematiku.

Ovaj tim je postigao značajan rezultat:

• Bogdan Stanojević (IV razred, Gimnazija ”Svetozar Marković” Niš), bronzana medalјa,
  • Aleksandar Medvedev (IV razred, Matematička Gimnazija Beograd), bronzana medalјa,
  • Aleksandar Milosavlјević (IV razred, Gimnazija ”Svetozar Marković” Niš), pohvala,
  • Nikola Ješić (IV razred, Matematička Gimnazija Beograd), pohvala i
  • Dejan Stančević (IV razred, Gimnazija “Branko Radičević” Stara Pazova), pohvala.

Srpski tim su, pored učenika, činili i dr Sonja Vidojević (lider), dr Slobodan Ninković (lider), mr Vera Prokić (obzerver), Stanislav Milošević (obzerver) i Dajana Posavčić (obzerver).