Predavanje: “Prostor i vreme u modernoj kosmologiji”

Povodom obeležavanja 100 godina Ajnštajnove Opšte teorije relativnosti, u četvrtak, 29. oktobra od 20h, na Prirodno-matematičkom fakultetu u Nišu biće održano predavanje namenjeno širem krugu slušalaca

Prostor i vreme u modernoj kosmologiji

Predavač je prof. dr Nevenko Bilić (Institut Ruđer Bošković, Zagreb, Hrvatska).

Predavanje će biti održano u amfiteatru Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu.

Na ovom predavanju profesor Bilić će kratko govori o istoriji svemira, tamnoj energiji i tamnoj materiji, osnovnim principima teorijske kosmologije i kosmologiji sveta na opni/brani („braneworld cosmology“).

Organizatori predavanja su Prirodno-matematički fakultet u Nišu – Departman za fiziku, kancelarija SEENET-MTP mreže, Katedra i Centar za teorijsku fiziku. Predavanje se organizuje i u okviru SEENET-MTP – ICTP projekta PRJ-09 „Strune i kosmologija“.