Predavanja o CERN-u na PMF-u

cern-pmfU četvrtak, 24. septembra, na Prirodno-matematičkom fakultetu u Nišu biće održano nekoliko zanimljivih predavanja o Evropskoj organizaciji za nuklearna istraživanja (CERN). Teme predavanja su:

“CERN izbliza”,

“Program obuke nastavnika u CERN-u” i

“CERN i crne rupe”.

Predavači će biti Dragoljub Dimitrijević (Departman za fiziku, PMF), Nina Jovanović (Gimnazija Pirot), Slavoljub Mitić (Gimnazija “Svetozar Marković”) i prof. dr Ljubiša Nešić (Departman za fiziku, PMF).

Predavanja počinju u 20h u amfitetatru PMF-a (Višegradska 33) i prvenstveno su namenjena učenicima i nastavnicima. Ulaz je slobodan.

Organizatori predavanja su Departman za fiziku PMF-a u Nišu i Podružnica Društva fizičara Srbije – Nišavskog okruga.