Kviz “Kakav si kvizičar?” u Noći istraživača

Stara tibetanska narodna mudrost kaže da je timski rad mogućnost prebacivanja krivice na druge.

Testiraj svoj timski duh i granice prijateljstva u uzbudljivom i dinamičnom kvizu iz (ne)poznavanja fizike u Noći istraživača 2018, unutar drevnih zidina Niške tvrđave!

Ako te fasciniraju prirodne pojave, ako dobro razmišljaš pod stresom i poseduješ retku sposobnost da duže od pola sata razmišljaš o nečemu što nije fudbal ili šoping, ako imaš još dva prijatelja sa sličnim osobinama – šta čekaš, PRIJAVI SE!

Dokaži da si najbolji kvizičar u gradu vrsnim prepoznavanjem interesantnih fizičkih pojava i slavnih fizičara u igri Ko je ko/Šta je šta, objasni svojim saigračima i pogodi što više fizičkih pojmova u Asocijacijama, budi najbrži u „zaokruživanju“ tačnih odgovora u Pitalicama. Za timove koji se najbolje snađu u uzavreloj kvizičarskoj atmosferi, obezbeđene su vredne nagrade.

Da bi učestvovao u spektaklu zvanom „Kakav si kvizičar?“, neophodan ti je samo smart telefon i dobro raspoloženje.

Ako smatraš da imaš ono što je neophodno da se upustiš u ovu uzbudljivu avanturu, svoju prijavu na kviz (ili bilo kakav predlog ili nedoumicu) pošalji putem i-mejla na adresu fizika@pmf.ni.ac.rs, u sledećoj formi:

Ime tima

Član tima 1: Ime i prezime, škola, razred
Član tima 2: Ime i prezime, škola, razred
Član tima 3: Ime i prezime, škola, razred

Rok za prijavu je utorak, 25. septembar 2018. godine. Ne oklevaj, broj timova koji će učestvovati je ograničen, a zainteresovanost za ovo tradicionalno drugo izdanje kviza je nezapamćena! Očekujemo te!

Više informacija o kvizu i drugim aktivnostima možete pronaći na sajtu Departmana za fiziku.